· 

Filarum.pl, NetCredit kolejne Vivusy i Wongi?

Ostatnio zauważyłem coraz częściej emitowane w telewizji reklamy nowej, czy tam może już nie nowej, ale mi dotychczas nieznanej firmy pożyczkowej Filarum.pl. Nie wiem co to dokładnie, ale chyba coś jak Vivus i Wonga. W sieci jest tak dużo reklam tych firm, że mi się wydaje, że dziennie widzę jakieś nowe. Więc to chyba musi być strasznie dochodowy biznes. Czyli bardzo dużo ludzi musi korzystać z takich firm.

Zastanawia mnie kto jest na tyle delikatnie mówiąc "niemądry" i pożycza pieniądze w ten sposób? Ok, niby rzekomo dają tam jakieś niewielkie kwoty na zachętę za darmo. No, ale na darmowych pożyczkach nie zarabiają. Zatem ludzie muszą korzystać z większych pożyczek, a jak sobie wszedłem i zobaczyłem opłaty za przedłużenia i oprocentowanie, to prawie padłem. Kto pożycza pieniądze na tak niekorzystnych warunkach? Druga sprawa kto na takie warunki pozwala. Przecież to chyba jest regulowane przez prawo. Tylko nie wiem czy prawo nie reguluje tylko działalności banków, a te firmy bankami nie są.

O ile Wonga i Vivus to są firmy zagraniczne i międzynarodowe, to Filarum chyba jest polskie. Tak przynajmniej jest napisane na ich stronie. Skoro ich stać na intensywne reklamowanie się w telewizji, a nota bene reklamy w TV są bardzo drogie to znaczy, że kolokwialnie mówiąc sprzedaż takich pożyczek rośnie i to na pewno nie tych za darmo, jak to się reklamują.

Z kolei w sieci aż roi się od reklam tego typu firm. Są ich już dziesiątki, a nawet setki i wszystkie prawie takie same. Oprocentowanie z kosmosu i olbrzymie opłaty. Nie długo będzie ich więcej niż banków, a może już jest.

Ludzie nie pożyczajcie w ten sposób pieniędzy, bo to się skrajnie nie opłaca. Wszędzie się o tym mówi, że te firmy łoją klientów, to warto sobie wziąć to pod uwagę. Niby w Internecie Filarum ma dobre opinie, ale tylko w kwestii pierwszej darmowej pożyczki, a potem wszyscy już odradzają branie pożyczek w takich firmach. Podobne informacje można przeczytać o Net Credit (Incredit). Fakt, że jak brakuje kilku stówek w portfelu, to pokusa pożyczenia za darmo jest duża, ale trzeba to spłacić w terminie, bo inaczej wpakujemy się w olbrzymie koszty i problemy finansowe.

Źródła:

 

1.Pożyczka Filarum https://antyhaczyk.blogspot.com/2015/09/filarum-pl-opinie-pierwsza-pozyczka.html + opinie o Filarum

Write a comment

Comments: 0